Menüü

Nooremate rühma õppetegevuste kokkuvõte „Tervislikud juur- ja puuviljad. Kokkuvõte tunnist "köögiviljad" teises juuniorrühmas

Meik

Teises kõne leksikaalsete ja grammatiliste aspektide arengut käsitleva õppetunni kokkuvõte noorem rühm.

Teema: "Köögiviljad ja puuviljad"

Eesmärk: puu- ja köögiviljade nimede koondamine.

Paranduslik ja õpetlik:

  • õpetada lapsi moodustama deminutiivse tähendusega nimisõnu;
  • õpetada lapsi piltide abil mõisteid üldistama teemal “Puu- ja köögiviljad”;
  • õpetada lapsi muusikat kuulama;

Korrigeerivad ja arendavad:

Paranduslik ja õpetlik:

Materjal:

Puu- ja köögiviljade mängukomplekt; muusikafail; pildid teemal “Puuviljad” ja “Köögiviljad”; “mündid” erinevate puu- ja juurviljade kujutistega vastavalt laste arvule; mänguasi – tüdruk Anya; kollased ja rohelised korvid.

Tunni käik:

Lava

Laste oodatud vastused ja tegevused

Ligikaudne aeg
  1. Korralduslik hetk..

Mäng "Neljas ratas"

- Tere kutid! Täna tuli meie tundi ebatavaline külaline, vaatame, kes see on (logopeed näitab lastele nukku). See on Anya, ütleme talle tere! Anya tõi pildid kaasa, nimetagem neid! (paigutab pilte magnettahvlile). Tundub, et üks pilt on siin üleliigne. Kumba sa arvad? Kuidas saab ühe sõnaga nimetada banaani, õuna ja pirni?

Kas kurk on puuvili?

Täpselt nii, kurk on köögivili. See kasvab aias.

- Tere, Anya - Banaan, õun, kurk, pirn.

Kurk on köögivili!

2. Teadmiste uuendamine - Milliseid puuvilju sa veel tead? (paigutab pildid tahvlile nende nimede järgi) – Suurepärane! Lapsed nimetavad puuvilju.
4. Kehalise kasvatuse minut (O. S. Gomzyaki järgi) Õunapuu viljapuuaias
Oli istutatud
Ta õitseb valgelt
Õitses kevadel
Meie vana vanaisa vaatas
Kuulus aednik
Nii et õunapuu valab
Punakas, magus puuvili
Nad vehivad kätega pea kohal "Õunapuu istutamine"

Käed üles tõstetud, peopesad kujutavad puhkemata lille

"Lill" avab oma kroonlehed

Kujutab vanaisa pulgaga

Lehvitades kätega pea kohal

Põsed näpistatud

5. Leksikogrammatiliste mõistete arendamine. Poisid, öelge mulle, milliseid köögivilju te teate nüüd, öelge mulle rohelist köögivilja? oranž värv, punane?

Hästi tehtud. Ja Anya nukk kutsub meid endaga poodi minema. Kas sa nõustud? Suurepärane! Ja et lõbusam oleks, läheme muusika saatel.

- Lapsed nimetavad erinevaid köögivilju - Kurk, porgand, kõrvits, pipar jne.
6. Kehalise kasvatuse minut Kuulake muusikat hoolega! Kui muusika on kiire, jookseme varvastel, käed vööl. Kui muusika peatub ja me kõnnime aeglaselt. Lapsed täidavad ülesande.
8. Mäng "Aita Anyat" - Nii et me sattusime poodi. Kuid selleks, et aidata Anyal köögi- ja puuvilju osta, vajab ta raha. Kingin teile erinevate juur- ja puuviljadega münte. Ja kõik aitavad Anyat ostmisel. Pärast ostmist paned puuviljad kollasesse korvi ja köögiviljad rohelisse korvi. Olge ettevaatlik ja viisakas! Räägime võlusõnad"aitäh" ja "palun"! Lapsed saavad juurvilja või puuvilja kujutisega münte ja istuvad toolidele. Seejärel lähevad nad ükshaaval laua juurde ja küsivad: - Palun anna mulle... (kurk, banaan, porgand, pirn jne) Nad saavad. köögivilja või puuvilja ja asetage see soovitud värvi korvi.
9. Kokkuvõtete tegemine. Hästi tehtud poisid! Anya ütleb Tänud! Nüüd on tal puu- ja juurviljad, mida ta vajab. Ütle mulle, kutid, kus me täna olime? Miks me poodi läksime? Mida me sealt ostsime? Sa pingutasid täna kõvasti, tubli! Anyale meeldis teie koht väga! Kuid tal on aeg lahkuda. Jätame Anyaga hüvasti. - Hüvasti, Anya! 2 minutit.

Gruntševa K. A.,
õpetaja logopeed

Nadja Meshkova
Õppeprojekt “Köögiviljad” teises nooremas rühmas.

Söö köögivilju ja puuvilju!

Söö köögivilju ja puuvilju -

Need on parimad tooted.

Teid päästetakse kõigist haigustest.

Nendest pole midagi maitsvamat ja tervislikumat.

Sõbrake köögiviljadega

Ja salatite ja kapsasupiga.

Neis on lugematu arv vitamiine.

Nii et sa pead seda sööma!

Projekti kestus: Lühiajaline (üks nädal)

Projektis osalejad: Koolieelses eas noorema rühma õpetajad ja lapsed.

Projekti asjakohasus: Lapsed ajavad sageli köögivilju segamini puuviljadega, nimetavad valesti köögiviljade värvi, kuju, maitset, köögiviljade kasvukohta, neil on raske nimetada tomatit, kurki, kõrvitsat, kapsast ja muid köögiviljakultuure ühe sõnaga "Köögiviljad", mis kasu neist on. inimesteni tuua.

Projekti eesmärk: Ideed juurviljade kohta (kapsas, tomat, kartul, sibul, kurk, kõrvits jne)

Projekti eesmärgid:

Rikastage laste arusaamu köögiviljadest, õpetage neid eristama köögivilju puudutuse ja maitse järgi, tutvustage neile üldist mõistet "köögiviljad", rikastage nende sõnavara köögiviljade omadusi tähistavate omadussõnadega;

Kujundada laste ideid, et sügisel valmib põldudel ja aedades erinevate köögiviljade saak.

Arendada visuaalne mälu, visuaalne taju;

Õppige vaatama süžeepilti, vastama pildi kohta küsimustele;

Õppige plastiliinist köögivilju vormima.

Arendada jämedat motoorseid oskusi.

Oodatud Tulemus: lapsed tunnevad ära ja nimetavad köögiviljakultuure, köögiviljade värvi, kuju, eristavad köögivilju maitse järgi, kombineerivad aias kasvatatud esemeid üheks sõnaks “köögiviljad”, eristavad köögivilju puuviljadest, oskavad plastiliinist köögivilju voolida, oskavad vaadata pilte, vastake õpetaja küsimustele maalide kohta.

Töö teemal “Köögiviljad” viidi läbi kolmes etapis:

1. etapp – ettevalmistav.

Selle etapi eesmärk on selgitada välja laste teadmised köögiviljakultuuride kohta. Selleks kasutati järgmisi tööriistu:

1. Köögiviljade kohta mõistatuste lugemine.

Vanamees aias

Ta tõusis voodites püsti ega öelnud midagi.

Roheline eeslukk, punane nina

Jah, selline, mis on maa sisse kasvanud

(porgand)

Thekla istub aias

Ja ta nimi on...

Mis see kriuks on? Mis see krõmps on?

Mis põõsas see on?

Kuidas ei saa olla krõmpsu?

(kapsas)

Ümmargune, mitte pall

Kollane, kuid mitte õli,

Magus, aga mitte suhkur

Hobusesabaga, aga mitte hiirega

Vanaisa istub

Sajasse kasukasse riietatud,

Kes ta lahti riietab?

Ta valab pisaraid

Ei aknaid ega uksi

Tuba on rahvast täis

Põsed on roosad, nina valge,

Istun terve päeva pimedas,

Ja särk on roheline

Ta on kõik päikese käes.

(redis)

Inetu, räpane,

Ja ta tuleb laua taha,

Poisid ütlevad rõõmsalt:

Noh, murenev ja maitsev!

(kartul)

2. Didaktiline mäng"Maagiline kott"

Mängu eesmärk: Arva puudutades ära köögivili, mille õpetaja nimetab.

3. Didaktiline mäng “Mis on puudu”.

Sihtmärk: Näidake lastele mõnda köögivilja, seejärel paluge lastel silmad sulgeda ja üks neist eemaldada. Lapsed peavad ära arvama, mis puudu on.

2. etapp – projekti elluviimine.

Selle etapi eesmärk: juurviljakultuuride, köögiviljakasvatuskohtade, inimestele kasulike ideede koondamine ja laiendamine, õpetada lapsi kirjelduse järgi köögivilja ära tundma.

Sellel etapil kasutati järgmisi meetodeid ja võtteid: köögiviljateemaliste luuletuste lugemine, didaktilised mängud, iseseisvad mängud lastele, puslede koostamine “Köögiviljad”, loterii “Suve kingitused” (köögiviljad, köögiviljade piirjoonte värvimine, aedviljade vaatamine). süžeepilt “Saagikoristus”

1. Köögiviljade vaatamine. Luuletuste lugemine köögiviljadest.

Sihtmärk: laste silmaringi laiendamine ja rikastamine teemal “Köögiviljad”.

Tomatitaime juures on paks mees, istuge ja lõdvestuge.

Isuäratavad küljed. Vaata porgandit

Söö seda või midagi tema taolist

Niisama, ilma soolata. Kõik kasvas ja kasvas ja nüüd

Üllatas aed

2. Laste mängud köögiviljade mannekeenidega.

3. Maali “Saak” uurimine.

Sihtmärk: Köögiviljade kasvatamise ja koristamise viiside tundmaõppimine, millist kasu need inimestele toovad, laste sõnavara laiendamine.

4. Didaktiline mäng “Ühenda ja jaga”.

Sihtmärk: juurviljade ideede koondamine - nimi, värv, kuju, areng peenmotoorikat käed.

5. "Köögiviljapood."

Sihtmärk: juurviljakultuuride ideede kinnistamine, laste dialoogilise kõne arendamine ja koosmänguoskus.

6. Köögiviljade ja köögiviljade piirjooni värvivate laste piltidega illustratsioonide uurimine.

Sihtmärk: juurviljade kuju, värvi tugevdamine, pliiatsite ja viltpliiatsidega värvimistehnikate oskus,

7. Loto “Suve kingitused” (köögiviljad)

Sihtmärk: juurviljaalaste teadmiste kinnistamine, käe peenmotoorika arendamine, tähelepanu, laste silmaringi laiendamine.

8. Didaktiline mäng “Leia sama objekt”

Sihtmärk: selgitada laste arusaamu köögiviljadest, kinnistada lastes juurviljade ja nende osade nimetusi, kuju. Õppige objekte eristama välimus.

9. Mäng "Kurk".

Sihtmärk: juurviljade nimetuste kinnistamine, tähelepanu, osavuse, ruumilise orienteerumise arendamine.

Kurk, kurk

Ärge minge selle lõpuni.

Seal elab hiir -

Su saba näritakse ära

(Lapsed jooksevad minema, “kurgi” juht jõuab neile järele.)

10. “Köögiviljaaed”.

Sihtmärk: esemete plastiliinist alusele surumise tehnika valdamine, eseme üksteisest võrdsele kaugusele ridadesse paigutamise õppimine, käe peenmotoorika arendamine.

Materjal: plastiliinpõhi (kasuta musta või pruuni plastiliini, oaseemneid (kartul, herneseemned (naeris).

3. etapp – projekti esitlus.

Sihtmärk: teadmiste kinnistamine köögiviljakultuuride, värvi, kuju, käte peenmotoorika arendamise, laste silmaringi laiendamise kohta.

Tootvad tegevused: koostöö ettevalmistus- ja juuniorrühmade lapsed. Erinevad tehnikad köögiviljakultuuride kontuuridega töötamine, plastiliinist juurviljade voolimine, “Vinegrett” salati valmistamine õpetaja poolt.

Varustus: paberilehed köögiviljakultuuride kontuurikujutistega, liimipulk, värviline paber, viltpliiatsid, käärid, plastiliin, paberist salvrätikud, riis, hernehelbed; vinegreti jaoks keedetud köögiviljad - kartul, porgand, samuti sibul, kurk, sool, päevalilleõli.

Hommikul kogusime kartuleid ja porgandeid

Ja nad ei unustanud sibulat, nad said kurgi

Natuke kõike lõunaks,

Maitsesta õliga, lisa vinegrett.

Ettevalmistus- ja nooremrühma laste ühistöö.

Sihtmärk: juurviljade nimetuste kinnistamine, olemasolevate materjalidega töötamise oskus (salvrätikud, teraviljad - riis, herned, värviline paber, liim, viltpliiatsid, arendus loovus lapsed.

Projekti tulemused.

Lapsed eristavad köögivilju välimuse, kuju, maitse järgi, nimetavad köögivilju (kurk, tomat, porgand, paprika, sibul jne), omavad ideid köögiviljakultuuride kasvatamise ja koristamise, söömise kohta, kasutavad kõnes üldsõna “Köögiviljad” .

Selleteemalised väljaanded:

Mänguhariduslik projekt II juuniorrühmas “Poisid mängivad. Tüdrukud mängivad" PROJEKTI TEEMA: “Poisid mängivad. Tüdrukud mängivad." Vanuserühm: 2. juunioride rühm (3 – 4 aastased). Projekti eesmärk: sotsiaalse käitumise arendamine;.

Vallaeelarveline eelkool haridusasutus"laste arenduskeskus - lasteaed nr 191" GCD kokkuvõte teises.

OD kokkuvõte teises juuniorrühmas “Köögiviljade konserveerimine” Eesmärk: arendada lastes integratsiooni kaudu huvi köögiviljaalaste teadmiste vastu haridusvaldkonnad: kognitiivne areng, kõne arendamine,.

OOD kokkuvõte teises juunioride rühmas “Köögiviljad” programmi sisu: koondage ideid köögiviljade kohta. Õppige ise küsimustele vastama ja mõistatusi lahendama. oskuse kujundamiseks.

Eesmärk: arendada lastes huvi juur- ja puuviljaalaste teadmiste vastu läbi õppevaldkondade lõimimise: tunnetus, kõne areng.

Anna elementaarsed esitused puuviljade kohta;

Anda põhiideid köögiviljade värvi ja kuju kohta;

Kinnitada teadmisi kasvukoha kohta;

Arendada meeskonnatöö tunnet.

Eeltöö:

Köögiviljade illustratsioonide vaatamine;

Multifilmi “Lõbus aed” vaatamine;

Süžee - rollimäng"Köögiviljapood"

Materjalid: maalimine köögiviljaaia pildiga; Köögi- ja puuviljamannekeenid; visuaalne abivahend "köögiviljad".

Tunni edenemine

Õpetaja toob juurviljaaeda kujutavad pildid ja kutsub lapsi neid vaatama. Poisid, pildil on köögiviljaaed. Mis kasvab aias? Nüüd vaata järgmine pilt. Kas sa aeda näed? Mis kasvab aias?

Esimesel pildil loetlevad lapsed tomatit, kurki, peeti, redist, porgandit, kapsast, kartulit - need on köögiviljad. Teisel pildil on õunad, pirnid, ploomid, kiivid, apelsinid - puuviljad.

Koolitaja: See on õige, ühesõnaga need on köögiviljad ja puuviljad. Köögiviljad kasvavad peenras, kuid selleks, et need kasvaksid maitsvaks ja värskeks, tuleb neid hooldada, regulaarselt kasta ja umbrohi välja tõmmata. Teeme tutvust köögiviljadega? Aga enne kui oma tööd jätkame, teeme natuke kehalist kasvatust. Poisid, minge rühma keskele.

Kasvataja: Meie kehalise kasvatuse tunni nimi on "Köögiviljaaed".

Meie aed on korras

Kaevasime kevadel peenrad üles (labidaga töötamise imitatsioon)

Rohisime aeda (kummardame, ulatuge kätega põrandani)

Kastis aeda (näidake, kuidas seda kasteti)

Väikestes aukudes pole palju

Istutasime kapsa (kükitage, pange kätega põlved kinni)

Terve suve muutus ta paksemaks,

Kasvas laius ja kõrgus (tõuse aeglaselt)

Ja nüüd on ta kitsas ja vaene

Ta ütleb: "Liikuge kõrvale!" (toksa fraasi lõpus jalaga)

Nüüd paneme pildid juurviljadega paika ja vaatame, milline aed meil on (lapsed panevad piltidel olevatele köögiviljadele nimed).

Poisid, ma soovitan teil mõistatusi köögiviljade kohta, kuulake hoolikalt ja arvake.

Vanaisa istub, saja kasukaga riietatud, kes ta lahti riietab, see valab pisaraid.

Lapsed (vibu)

Tüdruk istub vanglas ja tema vikat on tänaval.

Lapsed (porgandid)

Mis see kriuks on? Mis see krõmps on?

Mis põõsas see on?

Kuidas ei saa olla krõmpsu?

Kui ma …

Lapsed (kapsas)

Kasvataja: Hästi tehtud poisid, nüüd mängime?

Mängu nimi on "Harvest"

Köögiviljad segatakse põrandal puuviljadega, teie ülesanne on panna köögiviljad ühte korvi ja puuviljad teise. Seda tuleb teha nii kiiresti kui võimalik (kõlab rõõmsameelne meloodia).

Koolitaja: Hästi tehtud poisid, nad panid kõik õigesti paika! Poisid, täna kohtusime erinevate köögiviljade ja puuviljadega, ma tahaksin teile lugeda luuletust:

Et olla terve ja tugev.

Puu- ja juurvilju tuleb armastada.

Kõik ilma erandita

Selles pole kahtlust!

Igal neist on oma eelised ja maitse.

Ja ma ei julge otsustada:

Kumb on maitsvam?

Kumb on tähtsam!

Teise noorema rühma integreeritud õppetegevuse kokkuvõte teemal "Köögiviljad"

Sihtmärk: täpsustage ja kinnistage laste teadmisi köögiviljade ja nende kasulikkuse kohta.

Ülesanded:

Hariduslik- rikastada ja parandada laste arusaamist köögiviljadest, kus nad kasvavad, õpetada puuvilju puuvilju ära tundma;

Arendav- arendada kõnet, tähelepanu, mälu;

Hariduslik– kasvatada loodusearmastust ja austust täiskasvanute töö vastu.

GCD liikumine
Nuttu on kuulda.
Kasvataja. Oh, poisid, keegi nutab, ma lähen ja vaatan. (Siseneb, jänes käsivarrel). Poisid, see oli jänes, kes nuttis.

Slaid 2
- Mis sul viga on, jänku, jänku jänku?
Jänes. Tere tüdrukud. Tere poisid. (Lapsed ütlevad tere).
Mu hambad valutasid
Silmad ei näe hästi
Mu jalad ei saa kõndida
Silushki lahkub.
Kasvataja. Jah, sa ilmselt ei võtnud oma vitamiine.
Jänes. Vitamiinid – mis need on? Kust ma neid saan?
Kasvataja. Poisid, lähme “vitamiinimaale” ja võtame kaasa jänku. Millega edasi minna? (Laste vastused).
“Vitamiini” riik on kaugel, nii et läheme rongiga.
Mina olen vedur ja teie olete vedurid. Kas kõik on konksus? Rong väljub.

Muusikaline ja välimäng "Rong"
Lapsed seisavad üksteise järel, nad toimivad vankritena ja täiskasvanud käituvad vedurina. Vedur annab vilet ja rong hakkab liikuma: alguses aeglaselt ja siis üha kiiremini. Lapsed laulavad ja liigutavad käed rütmis
sõnad "chu-chu-chu".
Siin tuleb meie rong,
Rattad koputavad
Ja selles rongis
Poisid istuvad.
Tšu-tšu-tšu, tšu-tšu-tšu!
Auruvedur pahvib
Kaugel, kaugel.
Ta võttis poisid.
Aga siin on peatus
Jälle teele
Tõuse üles, poisid
Lähme jalutama!
Jänes. Oh, kuhu me oleme jõudnud?

Kasvataja. Poisid, mis see on? (aed)

Ja meie aias ei kasva midagi peale kaalika
Istume maha ja räägime jänkule, mis aias kasvab? (laste vastused).

Koolitaja: See on õige, ühesõnaga, need on köögiviljad. Nad kasvavad peenras, kuid selleks, et nad kasvaksid maitsvaks ja värskeks, tuleb neid hooldada, regulaarselt kasta ja rohida.
Ma ütlen teile mõned mõistatused, poisid.
Otsige üles kõik vastused ja istutage need aeda.
Aiapeenras kasvavad rohelised oksad,
- punased lapsed. (Tomatid)

Laps on mähitud saja mähkmesse. (kapsas)

Kasvab maa sees aiapeenras,
Oranž, pikk, magus. (Porgand)

Aiapeenar on pikk ja roheline,
Ja vannis on see kollane ja soolane. (kurk)

Vanaisa istub, sada kasukat seljas,
Kes ta lahti riietab?
Ta valab pisaraid. (sibul)

Põõsas kasvas aiapeenras roheliseks ja paksuks.
Kaevake veidi: põõsa all... (Kartul)

Ümmargune, mitte pall, sabaga, mitte lehm,
Roheline, mitte õun, punane, mitte päike,
Magus nagu mesi, aga mitte sama maitsega. (peet)

See võib olla magus, mõru,

Kollane, punane, paks, õhuke,

Ümar, pikk, väike, suur;

Koduperenaiste parim sõber

See on selline aed, kuhu me lõpuks sattusime

Aita ennast, jänku, vaata, kui palju vitamiine poisid sulle kasvatasid

Kehaline kasvatus " Aed».

Meie aed on korras

Kaevasime kevadel peenrad üles (labidaga töötamise imitatsioon)

Rohisime aeda (kummardame, ulatuge kätega põrandani)

Kastis aeda (näidake, kuidas seda kasteti)

Väikestes aukudes pole palju

Istutasime kapsa (kükitage, pange kätega põlved kinni)

Terve suve muutus ta paksemaks,

Kasvas laius ja kõrgus (tõuse aeglaselt)

Ja nüüd on ta kitsas ja vaene

Ta ütleb: "Liikuge kõrvale!" (toksake oma jalga fraasi lõpus)

Mäng "Saak"

Köögiviljad segatakse põrandal puuviljadega, teie ülesanne on panna köögiviljad ühte korvi ja puuviljad teise. Seda tuleb teha nii kiiresti kui võimalik. (kõlab rõõmsameelne meloodia)

Hästi tehtud poisid! Nüüd mängime veel ühe mängu. Köögiviljadega kogutud korvi jagame veel 2 korvi, mis kasvab maapinnal, ja see, mis kasvab maa all.

Mäng "Juured ja tipud"

Hästi tehtud poisid, nad panid kõik õigesti paika! Kas soovite, et meie köögiviljad säiliksid talvel? Selleks tuleb neid konserveerida purkides. Istuge kiiresti laudade taha ja täitke purgid köögiviljadega. Poisid, milliseid köögivilju me sööme?

Lapsed (tomatid ja kurgid)

Millist tomatit? (ümmargune, mahlane, punane)

Mis kurk? (roheline, pikk, värske)

Poisid, kus me oleme olnud? (Vitamiinimaa – köögiviljaaed)

Mida me seal nägime? (köögiviljad) Millised?

Poisid, täna kohtusime teiega erinevate köögiviljadega ja ma tahaksin teile lugeda luuletust:

Et olla terve ja tugev.

Sa pead armastama köögivilju.

Kõik ilma erandita

Selles pole kahtlust!

Igal neist on oma eelised ja maitse.

Ja ma ei julge otsustada:

Kumb on maitsvam?

Kumb on tähtsam!


Haridusvaldkondade eesmärgid:
"Teadmised": tutvustage köögiviljakultuuride vilju, kinnistage teadmisi nende kasvukoha - köögiviljaaia - kohta, jätkake tänuliku tunde kasvatamist looduse ja inimeste vastu, kes tänu oma tööle saavad saaki,
“Suhtlemine”: õpetada lapsi osalema üldises vestluses, kuulama eakaaslasi segamata, koondama köögiviljade nimetusi aktiivsesse sõnastikku;
"Laste lugemine ilukirjandus": kirjandusliku kõne arendamine luuletuste, mõistatuste lugemise kaudu;
"Kunstiline loovus": jätkake vooru tutvustamist, ovaalne kuju, õppida selle tunnuseid joonisel edasi andma, arendada värvitaju;
"Trud": jätkake laste kaasamist põhiharidusse töötegevus, arendada kollektivismi tunnet, mõista isiklikku panust ühisesse asja, kogemusi positiivseid emotsioone tööprotsesside käigus rõõmutunne saavutatud tulemusest
Varustus: müts, sall, kott, looduslikud köögiviljad, illustratsioonid, teemapildid, “imepuu”, taimsed šabloonid.
Edusammud:
1 Õpetaja: Ma lähen rühmaga jalutama, panen pähe mütsi, salli ja võtan koti. Tule minuga jalutama! Nagu rebased, linnud, jänesed (loomade liigutuste jäljendamine)
2. Mida ma näen: “Imepuu” (juurviljad on selle küljes) Poisid, miks see imepuu on? Kas olete selliseid vilju puudel näinud? Kus sellised puuviljad kasvavad? (peenardes, maas, aias)
Õpetaja kinnitab imepeenra, lapsed siirdavad aeda selle, mis puu otsas ei kasva.
Maapinnal kasvavad puuviljad on köögiviljad. Puuviljad kasvavad aias puu otsas, köögiviljaaias maas juurviljad.
3. Istuge nüüd autodesse, me läheme teiega aeda. Köögiviljad tunduvad teile keerulised, kui mõistate mõistatusi:
Ma olen pikk ja roheline, maitsev ja soolane, maitsev ja toores. (kurk)
Ja aiapeenras kasvas põõsas roheliseks ja paksuks, nad hakkasid näpistama, hakkasid nutma ja nutma (sibul)
Suvel aias pani punane paks poiss külje päikese poole, otsi teda aiast, talle ei meeldi peitust mängida (tomat)
Tüdruk istub koopas ja tema vikat on tänaval (porgand)
Sada riietust ja kõik ilma kinnitusteta (kapsas)
4. Poisid, kas soovite, et ma räägiksin teile loo sellest, kuidas üks perenaine läks turule juurvilju ostma?
Perenaine tuli ühel päeval turult,
Omanik tõi turult koju:
Kartul, kapsas, porgand, hernes,
Petersell ja peet, oh!
Siin alustasid köögiviljad laual tüli -
Kes on Maal parem, maitsvam ja vajalikum.
Kartul? Kapsas? Porgand? petersell või peet? Oh! (Y.Tuvim)
5. Õpetaja soovitab võtta see köögivili, mis teile kõige rohkem meeldis, ja öelda, mis see on, vastavalt skeemile: suurus - värvus - kuju - lõhn - maitse.
6. Poisid, mida te arvate, mida te kõige rohkem armastate? Mis on maa peal parem? – Täpselt nii, kõik köögiviljad on head, maitsvad, tervislikud... Et juurviljad enam ei solvuks ja vaidlema ei hakkaks, loosime need kõik välja ja paneme korvi. Meie korv on suur ja sinna mahuvad kõik juurviljad.
(Lapsed kasutavad šabloone, et visandada köögivilja kuju, mille nad ise valivad, värvivad guaššvärviga, piirjoonest kaugemale minemata)
7. Päeva jooksul tee koos lastega salat, kasutades läbi arutatud köögivilju. (kapsas, porgand, riiv, lõikelaud, nuga)
Õppimata sõrmede võimlemine“Hakkisime kapsa”
Hakime kapsa, riivime porgandit,
Ja siis lisame soola ja pressime kapsast... (laste liigutuste imitatsioon)